
Pohľad Sninský kameň
Sninský kameň
Sninský kameň je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Vrcholové plošiny oboch častí Sninského kameňa sú prístupné turistom pomocou železných rebríkov.
Na Veľkom Sninskom kameni stojí jednoduchý kovový kríž, ktorý dali postaviť veriaci a rímskokatolícky farský úrad v Snine v roku 1990. Bol posvätený biskupom Alojzom Tkáčom.
Na Malom Sninskom kameni je osadená schránka s vrcholovou knihou, do ktorej môžu turisti zaznamenať svoj výstup. S oboch častí Sninského kameňa sa za priaznivého počasia naskytá nádherný panoramatický výhľad na mesto Snina, na hlavný hrebeň i bočné hrebene Vihorlatských vrchov.
Západným smerom dovidieť na mohutne sa vypínajúce Slanské vrchy. Južným smerom na rozľahlú Východoslovenskú nížinu. Z východnej plošiny je výhľad na Morské oko a na ukrajinské Poloniny.
Za dobrých poveternostných podmienok prevažne v zime je vidno smerom na západ vyše 145 km vzdušnou čiarou vzdialené Vysoké Tatry a východnú časť Nízkych Tatier s vrchom Kráľová hoľa /1946,1 m n. m./

Vihorlatské vrchy
je pohorie sopečného pôvodu, ktorý sa rozprestiera na východe Slovenska a čiastočne na západe Ukrajiny. Na jeho území sa nachádza Chránená krajinná oblasť Vihorlat a taktiež územie Vihorlatský prales skrátene aj Vihorlat, ktoré bolo v roku 2007 zapísané do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO v kategórii Karpatské bukové pralesy. Dôvodom boli zachovalé bukové pralesy s vyše 240-ročnými exemplármi.
Domov chránených živočíchov
Cicavce - Hraboš močiarný, Raniak malý, Piskor Vrchovský
Šelmy - Vlk obyčajný, Rys ostrovid, Mačka divá a Vydra riečna
Vtáky - Výr skalný, Sova dlhochvostá, Orol krikľavý a Slávik veľký
Ďalej: Fúzač alpský, Nosorožtek obyčajný, Užovka stromová, Pstruh potočný a Mihuľa potiská
Chránená krajinná oblasť
Vihorlat patrí medzi najmenšie veľkoplošné chránené územie na Slovensku.
Národné prírodné rezervácie: Jovsianska hrabina, Morské oko, Motrogon, Postávka a Vihorlat - stupeň ochrany 5
Turistika
Pohorie Vihorlat prudko vystupuje z Východoslovenskej nížiny a kým jeho okrajové časti dosahujú 250-300 m.n.m., vrcholové časti pohoria presahujú 1000 m.n.m. Vertikálne prevýšenie tak dosahuje až 800 m. Táto rôznorodosť terénu dáva dobré podmienky na pešiu turistiku.
Celé územie CHKO je popretkávané turistickými chodníkmi s rôznym bodom prevýšenia. Najnižšie položený bod na turistických chodníkoch je pri obci Remetské Hámre (cca 250 m.n.m.), najvyšší bod sa nachádza na Vihorlate (1075,5 m.n.m). Uzemím CHKO vedú turistické chodníky s celkovou dĺžkou 88km. Maloplošné chránené územia sú označené predpísanou symbolikou a doplnené textovými informačnými tabuľami.